/> Komu Niderlandy – Tradycja – The Tradition
Go to ...

Tradycja - The Tradition

Pismo - Forum światopoglądowe

źródło: PAP

Komu Niderlandy


Wedle WP Wiadomości z 1.09.2017.
„Polska jest dzisiaj bardziej suwerenna, bardziej wolna, jej granice są bardziej bezpieczne, niż przez wieki w przeszłości. Przez chyba tysiąc lat Polacy nie mieli takiej możliwości decydowania o swojej przyszłości. Polska była przesuwana po mapie Europy. Kiedy Niemcy były wystarczająco silne, Polska była spychana 300 km na wschód, a kiedy Rosja była dość silna, Polska była spychana 300 km na zachód. Ale Polacy nie mogli o tym zdecydować, gdzie leżał ich kraj. Teraz może – mówił Timmermans.”
Taka nieznajomość historii Europy, w której Polska przez kilka wieków była światowym mocarstwem dyskwalifikuje unijnego dostojnika. Pewnie partaczył stosunki dyplomatyczne swego kraju, a teraz opowiada bzdury, które powinny poruszyć sumienia polskich eurodeputowanych bez względu na ich przekonania polityczne i partyjną przynależność. Wierzę, że oprócz pp Jurka, Czarneckiego i Karskiego także inni polscy przecie politycy zasiadający w Parlamencie Europejskim pokażą mu gdzie jego miejsce. Ale potencjalny sprawca jego polonofobii, krewki minister Waszczykowski niech trzyma ręce przy sobie i nie wyrżnie go w gębę przy najbliższej okazji. Wszak dyplomacja jest jak taca z sevrską porcelaną.

More Stories From Artykuły

About Jerzy Terpiłowski

Polski pisarz, eseista, dramaturg, tłumacz. Laureat Nagrody Ministra Kultury (2004) oraz Medalu Prymasa Tysiąclecia (2001). Organizator i prezes Stowarzyszenia "Pospolite Ruszenie" dla Ochrony Tradycji Polskiej, redaktor naczelny miesięcznika kulturalno-społecznego "Tradycja". Członek Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.